flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Керуйте відповідально та безпечних вам доріг.

24 квітня 2020, 10:52

Протягом трьох місяців 2020 року до Новоград-Волинського міcькрайонного суду на розгляд надійшло майже дві з половиною сотні справ про адміністративні правопорушення. Левова частка з них складають протоколи  про притягнення осіб до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ст. 130 КУпАП (керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) та 124 КУпАП (порушення правил дорожнього руху).

 Із 240 справ про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду в рамках вирішення справ за Кодексом України про адміністративні правопорушення:

  • за ст. 130 КУпПА надійшло 81 справ - розглянуто 44 адміністративні справи з яких 38 жителів нашого міста та району притягнено до адміністративної відповідальності;
  • за ст. 124 КУпАП надійшло 60 справ з яких 36 жителів нашого міста та району притягнено до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, що за керування автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або за відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння, законодавець визначає 10200 грн. штрафу з обов’язковим позбавленням прав на 1 рік, при повторному вчиненні цього правопорушення протягом року, штраф становив до 20 400 гривень та позбавлення права керування транспортним засобом уже на 3 роки.За залучення до відповідальності по даній статті вже в третій раз, штраф становив 40 800 гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом строком на 10 років, за порушення правил дорожнього руху штраф становить 340 грн.

При визначенні міри відповідальності правопорушника береться до уваги, що основна мета адміністративного стягнення - виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні адміністративного стягнення судом завжди враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність. Крім того, звертається особлива увага на наявність акту медичного обстеження на стан алкогольного сп’яніння, а у випадках ухилення особи від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння на зазначення у протоколі даного факту ухилення від проходження медичного огляду в присутності двох свідків.

Серед проблем, що найчастіше зустрічаються при застосуванні судом чинного законодавства під час розгляду справ зазначеної категорії, можна назвати неналежним чином оформлені працівниками поліції протоколи про адміністративні правопорушення.

Ще однією проблемою є неявка правопорушників до суду, які у такий спосіб намагаються уникнути адміністративної відповідальності за вчинене, що разом із неналежно оформленим протоколом про адміністративне правопорушення, а в деяких випадках несвоєчасним надходженням адміністративних матеріалів, фактично унеможливлює виконання судом встановити під час розгляду справ всіх необхідних обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність особи, а також інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

На адмінправопорушників було накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 583 444 грн., з них добровільно сплачено 161 500 грн. Тобто, менша частина суми накладених судом адмінстягнень у вигляді штрафу сплачується добровільно, решта постанов надсилається судом до державної виконавчої служби для примусового стягнення коштів.

Всі постанови суддів про накладення адміністративних стягнень по вищевказаним  категоріях справ звернено до виконання вчасно.

Керуйте відповідально та безпечних вам доріг.

 

Прес-служба