flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області нагадує про правила поведінки під час перебування у суді

20 жовтня 2023, 11:53

Якщо у вас з’явилася потреба зробити візит до суду, вам необхідно подбати про наявність речей, які є обов’язковими під час цього дійства. Візьміть з собою:

 

  1. документ, що посвідчує особу (паспорт, паспорт у застосунку “Дія”, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія тощо);

  2. записник або аркуш паперу для нотаток;

  3. документи, які стосуються справи;

  4. телефон чи фотоапарат для того, щоб зробити фотокопії документів у разі потреби.

     

Приходьте до суду завчасно, щоб не запізнитися на судове засідання, та переведіть мобільний телефон в безшумний режим, щоб нікому не заважати.

На вході вас зустрінуть працівники Служби судової охорони, які відповідальні за порядок та безпеку суду. На їхнє прохання ви зобов’язані пройти перевірку через металошукач для виявлення заборонених предметів та пред’явити документ, який посвідчує вашу особу. Якщо у вас наявні зайві речі, які будуть вам заважати під час судового засідання, ви можете помістити їх до комірки схову. Після того, судова охорона підкаже вам, де знаходиться потрібна зала чи кабінет або покличе секретаря судового засідання, який допоможе вам у цьому.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Суддя не надає юридичних консультацій. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях суду вам мають надати працівники апарату суду, тому звертайтеся до них.

Перед тим як зайти до зали судового засідання потрібно вимкнути телефон.

 

Під час судового засідання:

 

  1. Заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.

  2. Забороняється: приносити вибухові чи інші небезпечні речовини, перебувати у стані алкогольного сп’яніння, розпивати у приміщенні суду алкогольні напої, палити, їсти, жувати гумку, говорити чи ходити по залі без дозволу головуючого судді, перебивати суддю та інших учасників судового процесу.

  3. До судді потрібно звертатися “Ваша честь” або “Шановний суд”.

  4. До всіх учасників процесу потрібно ставитися ввічливо.

  5. На запитання судді потрібно відповідати лаконічно та правдиво. Свідки перед наданням показів зобов’язані скласти присягу про те, що вони будуть говорити правду, нічого не приховуючи і не спотворюючи. За порушення цієї присяги передбачена відповідальність за ст. 384 КК України.

  6. Якщо потрібно передати судді документи чи інші матеріали справи — робіть це через судового розпорядника або секретаря судового засідання.

  7. Якщо у вас виникла нагальна потреба покинути зал судового засідання — Ви можете заявити клопотання про призначення перерви у судовому засіданні.

     

За порушення правил поведінки в судовому засіданні до вас може бути застосовано:

 

  1. Попередження.

  2. Видалення із зали судового засідання, після того, як суд виніс попередження, проте порушник повторно вчинив правопорушення.

  3. Штраф або адміністративний арешт за прояв неповаги до суду.

 

 

Пресслужба Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області